Ana sayfa Sinema-Televizyon İmpossible Yansımalar Konusu

İmpossible Yansımalar Konusu

97
0

Mission: Impossible Yansımalar Konusu
Yıllardır her yeni filmiyle ses getirmeye devam eden Görevimiz Tehlike serisinin devam filminde ikonik ajan Ethan Hunt, birlikte çalıştığı IMF ekibi ve birkaç dostu ile sıkıntılı bir dönem geçirmektedir. Berlin’de gerçekleştirilen bir görevin beklenenden farklı sonuçlanmasının ardından Ethan Hunt CIA ile ters düşer ve hataları sebebiyle CIA’in kara listesine alınır. Ancak dünyayı tehdit eden yeni bir durumun ortaya çıkmasıyla Ethan ve ekibi zamana karşı bir yarışa girerler. Mission: Impossible Yansımalar başrolde bir kere daha Tom Cruise’u ağırlarken oyuncu kadrosuda Ving Rhames, Simon Pegg ve Ilsa Faust olarak Rebecca Ferguson’ı çıkarıyor. Ayrıca Alec Baldwin, Sean Harris, Michelle Monaghan, Henry Cavill, Vanessa Kirby ve Angela Bassett de filmde yer alan isimler arasında.

Mission: Impossible Yansımalar Oyuncuları
Tom Cruise
New York, Syracuse’da, Mary Lee ve Thomas Cruise Mapother’ın oğlu babasıyla aynı isimde Thomas Cruise Mapother olarak dünyaya geldi. Babası bir elektrik mühendisi idi ve annesi özel bir eğitim öğretmeni olarak çalıştı. Üç kız kardeşi var. Zor bir çocukluk geçirdi ve yoksulluk içinde büyüdü. Babası, genç Tom’u dövmek için en ufak bir bahaneleri bile sık sık kullanılan bir adamdı. Babası Kanada Silahlı Kuvvetleride çalışmaya başlayınca, ailesiyle Kanada’ya taşındı. Ancak, anne babası birkaç yıl sonra ayrıldı ve Tom Cruise, annesi ve kız kardeşleri ile ABD’ye döndü. Oyunculuğa öğrenciyken ilgi duymaya başladı ve bu konuda doğal olarak yetenekli olduğunu hisseden öğretmenleri tarafından teşvik edildi. Bir genç olarak Cincinnati’de kısa bir süre için kilise bursuyla bir Fransiscan seminerine katıldı ve Katolik bir rahip olmaya heveslendi. Son gençlik yılları sırasında bir rahip olma fikrinden vazgeçti ve bir oyunculuk kariyerinde şansını denemeye karar verdi. New York’a taşındı ve 1981 yılında 19 yaşında bir genç olarak “Endless Love” filminde küçük bir rol almayı başardı. Çeşitli filmlerde küçük rolleri oynadıktan sonra, 1983’te romantik komedi “Risky Business” filminde Joel Goodson’ı canlandırdı. Film büyük bir hit oldu ve yakışıklılığı ile Tom Cruise, milyonlarca Amerikalı genç kızın sevgilisi oldu. 1986’da, aksiyon filmi “Top Gun” adlı filmde rol aldı. Burada, uçak gemisi USS Enterprise’da genç bir deniz pilotu olan Teğmen Pete “Maverick” Mitchell karakterini oynadı. Bu film de büyük bir başarıya dönüştü ve bir süperstar olarak ününü pekiştirdi. 1980’lerin sonunda “The Color of Money” (1986), ‘Cocktail’ (1988), ‘Rain Man’ (1988) ve Born on the Fourth of July (1989) gibi filmlerle başarı serüvenini sürdürdü.

Simon Pegg
İngiliz aktör, yazar ve komedyen Simon Pegg, Gloucestershire’daki Brockworth’ta dünyaya geldi. Pegg yedi yaşındayken ailesi boşandı. Daha sonra üvey babasının soyadını aldı. Gloucestershire’deki Brockworth Okulu’nda eğitim görmüş ve İngiliz edebiyatı ve performans çalışmaları için Stratford-upon-Avon Koleji’ne devam etmiştir. Daha sonra Bristol Üniversitesi’ne girdi ve tiyatro alanında lisans derecesi aldı. 1990’ların başında Pegg Londra’ya taşındı ve stand-up komedisinde başarılı bir kariyer inşa etmeye başladı. Six Pairs of Pants (1995), Asylum (1996) ve We Know Where You Live (1997) gibi yapımlarda yer aldı. 1999’da Pegg ve Jessica Hynes, Edgar Wright’ın yönettiği, kült sit-com Spaced’i (1999) yazıp oynamak üzere bir araya geldiler. Dizide Pegg’in en yakın arkadaşı Nick Frost da yer aldı. Pegg’in film dünyasındaki atılımı, yönetmen Edgar Wright’la birlikte yazdığı Shaun of the Dead (2004) ile geldi. Yine, filmde Nick Frost ile birlikte yer alıyordu. Üçlü aynı zamanda polis komedisi Hot Fuzz (2007) ile de büyük başarı elde etti.

Mission: Impossible Yansımalar Yönetmeni
Christopher McQuarrie
Christopher McQuarrie, ünlü bir yapımcı, yönetmen ve Akademi Ödülü kazanmış bir yazardır. McQuarrie Princeton Junction, New Jersey’de büyüdü, ilk beş yılını gezerek ve bir dedektiflik bürosunda çalışarak geçirdi. Daha sonra film kariyerine devam etmek için Los Angeles’a taşındı.

1995 yılında, çocukluk arkadaşı Bryan Singer’ın yönettiği “The Usual Suspects” filminin senaryosu, “En İyi Orijinal Senaryo” dalında Oscar Ödülü’nü ve BAFTA Ödülü’nü aldı. McQuarrie ayrıca Edgar Allan Poe Ödülü ve Independent Spirit Ödülü’nü kazanarak başarılarını sürdürdü. The Usual Suspects, yazarın Amerika Kıtası Guild tarafından tüm zamanların en büyük senaryolarından biri seçildi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya girin