Ana sayfa Güncel Şehit J. Astsubay Başçavuş Nurettin Öztürk Camii’nin Açılışı Gerçekleştirildi.

Şehit J. Astsubay Başçavuş Nurettin Öztürk Camii’nin Açılışı Gerçekleştirildi.

1204
0

KIRIKKALE-(16.08.2018) İlimiz Sulakyurt İlçesine bağlı Kalekışla Köyünde şehit ailesinin isteği üzerine yaptırılan caminin açılışı gerçekleştirildi.

16.08.2015 tarihinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit edilen Jandarma Astsubay Başçavuş Nurettin Öztürk’ün ailesinin isteği üzerine yaptırılan camii törenle hizmete açıldı.

Şehit Jandarma Astsubay Başçavuş Nurettin Öztürk Camii’nin açılış töreni, saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Açılış töreninde konuşan Kırıkkale Valisi Dr.M.İlker Haktankaçmaz, şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anarak başladığı konuşmasında, şehitlerimizin bu milletin parlayan yıldızları olduğunu kaydetti.

Haktankaçmaz “ Bu vatan bölünmesin, bu bayrak inmesin, Allah’ın mabetlerinde ezan sesi dinmesin diye en kıymetli varlıklarını canlarını feda ettiler.İnşallah bu birlik ve beraberlik devam ettiği müddetçe, bizler şehit yakınlarımızla birlik beraberlik içerisinde olduğumuz müddetçe, düne kadar silahlı bölücü terör, bugün ekonomik terör, yarın adı ne olursa olsun başka bir terör olacaktır ama bunlar bu millete diz çöktüremeyecek, bu milleti parçalayamayacaktır. Bu millet başı dik, alnı açık bir şekilde şehitlerinden emanet aldığı bu vatan topraklarını, kendisinden sonraki nesillere emanet edecektir.” dedi.

Camii’nin açılışını, Şehidimizin annesi Elife Öztürk, babası Habip Öztürk, Kırıkkale Valisi Dr. Mehmet İlker Haktankaçmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Sulakyurt Kaymakamı Yunus Emre Vural, Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Müfit Yıldırım ve siyasi parti temsilcileri gerçekleştirdi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Şahin Yıldırım tarafından yapılan duanın ardından hizmete giren camii’de, ilk ezan okunarak, öğle namazı kılındı.

Camii açılış törenin ardından Vali Haktankaçmaz, Sulakyurt Gençlik Gelişim Merkezi ile Halk Eğitim Müdürlüğünde’ de incelemelerde bulundu…

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya girin