Ana sayfa Kültür-Sanat Ferhat BEKAR’ın Ey Deli Deli Albümü Çıktı

Ferhat BEKAR’ın Ey Deli Deli Albümü Çıktı

827
0

Türk Halk Müziği sanatçısı Kırıkkaleli Ferhat Bekar’ın ilk solo türkü albümü müzik marketlerdeki yerini aldı.

Ferhat Bekar’dan “EY DELİ DELİ…”

Türk Halk Müziği’nin güçlü seslerinden Kırıkkaleli Ferhat Bekar’ın, aralıksız süren çalışmalarının ardından ‘Ey Deli Deli’ adlı ilk solo türkü albümünü müzik marketlerdeki yeri aldı. Özellikle Orta Anadolu türkülerine sesi ve yorumuyla farklı bir lezzet katan Ferhat Bekar, albümde kendi bestelerinin yanı sıra Türk Halk Müziği’nin duayen isimlerine ait türkülere de yer verdi. Çok geniş bir kadronun büyük emek ve özverisi ile hazırlanan albümün stüdyo kayıtları Ankara Cihan Plakçılık stüdyolarında gerçekleştirildi.

EMEKLERİMİZ KARŞILIĞINI BULUR

Herkesin kendinden bir şey bulabileceği bir albüm hazırladıklarını ifade eden Ferhat Bekar, “Yoğun ve heyecanlı günlerin ardından beğeninize sunduğumuz bu ilk albümde emekleri, vakitleri ve yaratıcılıkları, duyguları ve sazları ile eşlik eden; kısacası emeği geçen herkese teşekkür ederim. Herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği eserler ortaya çıkarırken, özverilerini esirgemeyen değerleri abilerim; Ozan Kıyak’a ve Hüseyin Aytaç’a teşekkürlerimizi bir borç bilirim. Ve tabi ki emeklerimizin karşılık bulmasını ümit ettiğimiz siz değerli dinleyicilerime saygılarımı sunarım.”dedi.

ALBÜM MÜZİK MARKETLERDE

Toplam 10 eserden oluşan albümde ‘ Ey Deli Deli’ çıkış parçası olarak dikkat çekiyor. Albümde şu eserler yer alıyor: “Ey Deli Deli, Adı Bende Gizli, Karakız, Ölüm Gelir, Bugün Benim Yaş Günüm, Bir Gecede Sen Düşün, Yar Oy, Güneşin Rengi, Yarim, Banane”

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya girin