Ana sayfa Güncel KIRIKKALE İLİNDE DENETİMLER BAŞLADI

KIRIKKALE İLİNDE DENETİMLER BAŞLADI

4045
1

KIRIKKALE İLİNDE DENETİMLER BAŞLADI

Ticaret Bakanlığı tarafından girdi maliyeti ve döviz kuru artışı gibi fiyat değişimlerinden etkilenmemesine rağmen bu durumlardan etkileniyormuş gibi hareket ederek tüketiciye sunulan mal veya hizmetin satış fiyatında haklı bir gerekçe olmaksızın artış yapılması, aldatıcı ticari uygulamalar kapsamına alındı.

Ve Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete’de yayımlanarak geçen hafta yürürlüğe girdi.

Söz konusu düzenlemeyle Bakanlık bünyesinde faaliyet gösteren Reklam Kuruluna sunulmak üzere Kırıkkale ilimizde Ticaret İl Müdürlüğü Piyasa Gözetimi ve Denetimi birimi tarafından gerekli denetimler iki ekip kurularak yapılmaya başlanmıştır. Bu yöndeki uygulamalar hızlıca tespit edilerek gerekli yaptırımlar uygulanacaktır.

CİDDİ CEZALAR KAPIDA……
İşyerleri “6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun”, “Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliği” ve “4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun” kapsamında denetlenmekte, böylelikle girdi maliyeti ve döviz kuru artışı gibi fiyat değişimlerinden etkilenmemesine rağmen bu durumlardan etkileniyormuş gibi hareket edenlerle ilgili daha etkin bir gözetim sağlanacaktır.

Haksız fiyat artışıyla tüketiciyi mağdur edenlere göz yumulmayacaktır.Bir proğramda dahilinde AVMler , marketler, toptancılar un fabrikaları vb İl müdürlüğümüz tarafından kurulan ekipler tarafından denetimler devam edilecek olup aykırılık fahiş fiyat uygulaması yapan firmalar Bakanlığımız reklam kuruluna tutanaklarıyla işlem yapılmak üzere bildirilecektir.
Haber Barbaros Durgun

1 YORUM

  1. Maliye denetim ekipleri in dikkatine Salça fiyatlarında bakın 32 TL olan fiyatı birdenbire 55 TL ile 60 TL arasına fırlatmışlar 4kilo600gr 9 Eylül Pazar günü market fiyatları bir tek nar markette 45 TL ye bulabildik depolarında bakın mal depo girdi fiyatları ile satış fiyatları arasında yüzde yüz zamlı olduğu nu göreceksiniz haram zıkkım olsun fırsatı ganimet çevirenler den dolar lanmı alyonuz domates i Allah tan korkusuz yokmu sizin?

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya girin